[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: درباره انجمن مهندسی برق :: اعضای انجمن مهندسی برق شاخه خراسان :: خبرنامه علمی انجمن :: عضویت در انجمن :: تماس با انجمن ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
داوران::
ثبت نام در سایت::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
انجمن مهندسی برق::
آرشیو مطالب::
قوانین و مقررات سایت::
اخبار همایش::
::
تبعیت از قوانین COPE

نشریه عصر برق با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه به وبسایت http://publicationethics.org مراجعه شود

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: معرفی سایت ریسرچ گیت ::
 | تاریخ ارسال: 1397/1/26 | 
شبکههای اجتماعی از گروهها و افراد مختلفی تشکیل شدهاند که یک وابستگی، ایده، تبادل مالی، دوستی، خویشاوندی و ... با یکدیگر دارند. 
مهمترین تفاوت بین سایت ریسرچگیت با بقیه شبکههای اجتماعی، واقعی بودن و محقق بودن کاربران است و همچنین، تبلیغات، اسپم، عکس و مطالب کم ارزش در سایت وجود ندارد.
ریسرچگیت، معتبرترین سایت اجتماعی پژوهشگران و محققان در دنیاست که تقریباً، تمامی دانشگاهها و موسسات در سراسر جهان، در آن عضویت دارند و بیش از ۶ میلیون از اساتید و دانشجویان سراسر جهان نیز از کاربران این وبگاه به شمار میآیند.
ریسرچگیت در سال ۲۰۰۸ توسط دو ویروسشناس به نامهای ایاد مدیش و سورن هافمایر راهاندازی شد. در این سایت، هم دانشگاهها و هم کاربران رتبهبندی میشوند و این رتبهبندی، بر اساس ارزش محققی است که در این سایت عضو است و با RG  نمایش داده میشود. RG، ترکیبی از تعداد مقالات، ارزش مقالات، سؤال با ارزش از بقیه محققین، جواب با ارزش به محققان و ... تشکیل شده است.
این سایت علاوه بر عضویت رایگان، امکان دسترسی رایگان به بسیاری از مقالههای تمامی اساتید جهان را فراهم کرده است. حتی اگر استادی، مقاله خود را به دلیل قانون کپی رایت، در این سایت بارگذاری نکرده باشد؛ ولی باتجربه شخصی، با گذاشتن پیام خصوصی، ۱۰۰% اساتید، مقالههای خود را ارسال میکنند.

-ویژگیهای سایت ریسرچگیت
     - بخش سوالات

شاید یکی از مهمترین بخشهای موردنیاز کلیه محققان و بهخصوص دانشجویان، بخش سوالات ریسرچگیت باشد. معمولاً اساتید راهنما، نه وقت کافی و نه اطلاعات جامعی در تمام زمینهها دارند. ولی بسیاری از محققان در دنیا، علاقه خاصی به کمک و پاسخگویی به افراد دارند. به تجربه ثابت شده است هیچ سوالی بیپاسخ نمیماند و مهمترین بخش آن این است که پاسخها از طرف افراد صاحبنظر در سراسر دنیا داده میشود و این موضوع در هیچ سایت دیگری وجود ندارد.
 -    دریافت رایگان مقالههای پولی
همانطور که قبلاً گفته شد؛ یکی از مهمترین ویژگیهای سایت ریسرچگیت، امکان دریافت جدیدترین مقالههای منتشر شده بهصورت رایگان و سریع است. به عنوان مثال برخی از  اعضای هیات علمی دانشگاههای معتبر، جدیدترین مقالههای خود را در این سایت منتشر کردهاند. برخی از آنها مقاله خود را بارگذاری کرده است و امکان دانلود آن وجود دارد و برخی دیگر، فقط چکیده اطلاعات آن را منتشر کرده است. ولی امکان درخواست مقاله از نویسنده بهطور خصوصی وجود دارد.
اطلاعات دانشگاهها در سایت ریسرچ گیت
همانطور که در جدول زیر دیده میشود ده دانشگاه برتر ایران از نقطه نظر سایت ریسرچگیت، جمعاً ۵۶ هزار نفر عضو دارد و انتشارات آنها، جمعاً به ۵۲ هزار نسخه رسیده است که اهمیت این سایت، برای محققان و دانشجویان این دانشگاهها را نشان میدهد. البته رتبهبندی سایت ریسرچگیت با بقیه رتبهبندیها، کمی تفاوت دارد.

 
ردیف دانشگاه تعداد اعضا امتیاز کل تعداد انتشارات حداکثر RG
۱ تهران ۱۶.۵۳۶ ۳۸.۸۶۶ ۱۱.۵۳۸ ۷۲
۲ علوم پزشکی تهران ۴.۲۸۱ ۳۶.۳۶۷ ۱۰.۱۹۷ ۵۴
۳ تربیت مدرس ۶.۱۷۳ ۲۰.۰۰۴ ۵.۶۰۲ ۴۵
۴ امیرکبیر ۷.۸۳۹ ۱۹.۲۹۶ ۳.۸۳۲ ۵۴
۵ شهید بهشتی ۲.۶۰۷ ۱۶.۷۵۷ ۴.۰۰۶ ۴۵
۶ شریف ۵.۱۷۰ ۱۴.۷۰۹ ۵.۸۱۳ ۴۵
۷ فردوسی ۴.۶۰۷ ۱۳.۹۹۰ ۲.۵۷۵ ۴۵
۸ پزشکی شیراز ۲.۰۴۵ ۱۳.۳۸۸ ۳.۷۳۷ ۴۵
۹ علم و صنعت ۵.۲۵۱ ۱۳.۱۹۰ ۳.۲۵۰ ۴۵
۱۰ اصفهان ۲.۲۱۷ ۷.۷۶۶ ۱.۶۷۱ ۴۵
جمع ۵۶.۷۲۶ ۱۹۴.۳۳۳ ۵۲.۲۲۱
-
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 2604 بار   |   دفعات چاپ: 404 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
نشریه عصر برق - انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران - شاخه خراسان Khorasan Iranian Association of Electrical and Electronics Engineers (kiaeee)
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 4540