نشریه عصر برق - انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران - شاخه خراسان- درباره نشریه
تاریخچه نشریه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱/۲۰ | 
اهمیت روزافزون علم در جوامع کنونی و پیشرفت برق‌آسا در حوزه‌های مختلف علوم و تقسیم‌بندی آن به رشته‌های گوناگون گواهی بر این مدعا است که تمام جنبه‌های نظام اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بر پایه علم بنا شده است. حتی می‌توان گفت نظام‌هایی بیشتر استوار و پابرجا هستند که اصول و موازین آنها بر اساس یافته‌های علمی استوارند. شاید علم در دهه‌های گذشته تاریخ بشریت چندان اهمیت تعیین کننده‌ای نداشته است، ولی امروزه در هر نظام توسعه یافته‌ای راه‌های پیشرفت و توسعه از طریق گسترش مرزهای دانش بشری میسر است.
انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران نیز که یک موسسه‌ای غیر انتفاعی است، در سال 1370 با هدف فعالیت در زمینه های علمی، آموزشی و پژوهشی با کسب مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به‌کار کرد و پس از آن به‌سرعت نمایندگی هایی در سایر استان‌ها تحت عنوان شاخه انجمن شروع به فعالیت نمودند. در سال 1376 انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران – شاخه خراسان که یکی از بزرگترین شاخه‌های انجمن ایران است، فعالیت خود را آغاز نمود که در قالب کمیته‌های تخصصی ارتباطات و رسانه، توسعه و پشتیبانی، پژوهش و فناوری، آموزش و  نشریه ضمن بهره‌گیری از حضور صاحب‌نظران و علاقمندان به هر موضوع در بروز‌رسانی اطلاعات فنی اعضای خود ارایه خدمت می‌نماید.
کمیته نشریه این انجمن بدنبال اولین جرقه شکل‌گیری اندیشه ترویج دانش و تجارب کاربردی و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه در گرایش‌های مختلف رشته‌های برق و الکترونیک، کامپیوترو مهندسی پزشکی در سال 1390 تشکیل و جهت اخذ مجوز نشریه علمی ترویجی در این زمینه پی گیریهای خود را آغاز و در بهمن ماه سال 1391 موفق به اخذ مجوز انتشار فصلنامه تحلیلی، آموزشی، پژوهشی با عنوان «عصر برق» گردید. صاحب امتیاز این نشریه، انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران و مدیر مسوول آن جناب آقای دکتر حبیب رجبی مشهدی، استاد تمام گروه برق و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد می‌باشند و اساتید بنامی از سراسر کشور به‌عنوان هیئت تحریریه آن با این نشریه همکاری می‌نمایند.
تاکنون هشت شماره از این نشریه به چاپ رسیده است.
نشانی مطلب در وبگاه نشریه عصر برق - انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران - شاخه خراسان:
http://kiaeee.ir/find.php?item=1.40.13.fa
برگشت به اصل مطلب