[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: درباره انجمن مهندسی برق :: اعضای انجمن مهندسی برق شاخه خراسان :: خبرنامه علمی انجمن :: عضویت در انجمن :: تماس با انجمن ::
:: دوره 3، شماره 11 - ( 12-1397 ) ::
جلد 3 شماره 11 صفحات 35-41 برگشت به فهرست نسخه ها
ارزیابی و بهینه سازی کیفیت خدمات شبکه های تلفن همراه با استفاده از شاخص های کلیدی عملکرد شبکه: مطالعه موردی شهر کرمان
محسن شیخ حسینی، فتحیه دادبین
چکیده:   (710 مشاهده)
فرایند ارزیابی و بهینه سازی کیفیت خدمات شبکه های ارتباطاتی تلفن همراه بر مبنای گزارش گیری روزانه از شاخص های کلیدی عملکرد شبکه، پردازش آن ها به منظور تعیین نقایص، مرتفع کردن معایب و تست شبکه جهت اطمینان از رفع نقص استوار است. روش مرسوم انجام تست بر مبنای آزمون رانندگی است که بدلیل نیازمندی به عوامل انسانی و تجهیزات، زمانبر و پرهزینه است. بمنظور غلبه بر این محدودیت ها، در این مقاله یک روش نرم افزاری برای انجام آزمون تست پیشنهاد می شود که مبتنی بر یک قابلیت پیش بینی شده در نرم افزار   OPTIMAاست. لذادر یک مطالعه موردی عملکرد روش نرم افزاری پیشنهادی بهمراه روش مبتنی بر آزمون رانندگی در شبکه تلفن همراه شهر کرمان مورد ارزیابی قرار می گیرد. جامعه آماری نمونه 70 سایت تلفن همراه می باشد که آزمون تست سایت های معیوب هم از طریق روش نرم افزاری پیشنهادی و هم توسط آزمون رانندگی انجام می پذیرد. بر مبنای نتایج حاصله مشخص می شود که هر دو روش در سنجش میزان رفع نقص عملکرد یکسانی دارند، این درحالی است که روش پیشنهادی علاوه بر حذف هزینه حضور فیزیکی افراد و تجهیزات، زمان اجرای آزمون را تقریبا به یک سوم کاهش می دهد.
واژه‌های کلیدی: تست رانندگی، سیستم جهانی ارتباطات سیار، شاخص های کلیدی عملکرد، کیفیت خدمات، نرم افزار OPTIMA.
متن کامل [PDF 4207 kb]   (127 دریافت)    
نوع مطالعه: علمی- ترویجی | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1397/9/1 | پذیرش: 1397/11/1 | انتشار: 1397/12/1
ارسال پیام به نویسنده مسئول

ارسال نظر درباره این مقاله
نام کاربری یا پست الکترونیک شما:

CAPTCHA


XML     Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:


شیخ حسینی محسن، دادبین فتحیه. ارزیابی و بهینه سازی کیفیت خدمات شبکه های تلفن همراه با استفاده از شاخص های کلیدی عملکرد شبکه: مطالعه موردی شهر کرمان. فصل نامه علمی ترویجی عصر برق. 1397; 3 (11) :35-41

URL: http://kiaeee.ir/article-1-195-fa.htmlدوره 3، شماره 11 - ( 12-1397 ) برگشت به فهرست نسخه ها
نشریه عصر برق - انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران - شاخه خراسان Khorasan Iranian Association of Electrical and Electronics Engineers (kiaeee)
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 31 queries by YEKTAWEB 4162